Vill du jobba som kommunikationsansvarig hos oss?
Nu söker vi dig som vill bli en del av vårt team och ta ett helhetsgrepp om bolagets kommunikation. Här får du jobba i ett gäng med kreativa duktiga människor som drivs av att skapa värde för de företag och kunder som vi jobbar med. Du får även stor möjlighet att påverka din roll och att utvecklas tillsammans med bolaget.

Fler liknande nyheter
Visa allt aktuellt
2026-03-20
Kommunbolagen vidgar blicken, vill anställa fler från andra orter
Efter att ha deltagit i Piteå Science Parks projekt Kompetensacceleratorn väljer flera framträdande kommunbolag nu att bredda sin geografiska profil vid rekryteringar.

2026-03-18
Effektrapport 2025
Vad gör en science park, egentligen? I Effektrapport 2025 sammanfattar vi vad Piteå Science Park har gjort under året och vilka effekter vi skapat tillsammans med näringsliv, akademi, offentlig sektor och kultur.

2026-03-11
Acusticum Talks
Välkommen till Acusticum Talks! Temat denna gång är: Samhällsomställningen och energisystemet – hur ställer vi om utan att tappa människorna på vägen?

