Johanna Blylod ny verksamhetschef för Piteå Science Park
Nu är det klart att Johanna Blylod tillträder tjänsten som verksamhetschef för Piteå Science Parks innovationsarena. Hon påbörjar tjänsten från och med årsskiftet.

Fler liknande nyheter
Visa allt aktuellt
2026-03-11
Acusticum Talks
Välkommen till Acusticum Talks! Temat denna gång är: Samhällsomställningen och energisystemet – hur ställer vi om utan att tappa människorna på vägen?

2026-02-20
Kompetensförsörjning största hindret för tillväxt hos Piteås företag – ny metodbok förenklar arbetet
Under två år har Piteå Science Park, tillsammans med några av stadens största arbetsgivare, arbetat för att utveckla nya arbetssätt som kan säkra framtidens kompetens. Nu delas erfarenheterna vidare i en metodbok.

2026-02-02
Piteå Science Park växlar upp sin närvaro på Folk och kultur
Folk och kultur i Eskilstuna är Sveriges största mötesplats för kulturpolitiska frågor, kulturens motsvarighet till Almedalen. I år växlar Piteå Science Park upp sin närvaro på konventet.
